Orjinalliği anlamanın yolları

Nasıl Belirlenir

SAHTE MODA

 

Son 20 yılda dünya çapında 2,5 milyon iş , sahte moda ürünleri nedeniyle kayıplara neden oldu

İnsanların % 34’ü hiçbir zaman taklit ürün satın almadığından emin olduklarını söylüyor.

Toplam dünya ticaretinin % 7’si artık sahte ürünlerdir.

Sahteciliğe göre 102 trilyon TL , gelir kaybında maliyet sektörlerine sahip olacak.


Peki, satın aldığınız şeyin gerçek anlaşma olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Ürünleri Taklit: En yaygın taklit moda ürünleri 5…

Sahte Moda Tespit

  Dikiş

Etiketler, dikişler ve ceplerin etrafındaki dikişleri kontrol edin. Dikiş boğazı, eşit uzunlukta ve yıpranması olmamalıdır. Otantik üst düzey öğelerin genellikle sahte öğelere göre inç başına daha fazla dikişi olur.

  Deri

Tasarım ürünleri genellikle gerçek deri kullanır. Gerçek deri düzensiz bir dokuya sahipken, sahte deri tutarlı gözenek desenine sahip olacaktır. Gerçek deri daha güçlü bir kimyasal kokuya sahip olacaktır.

  Fermuar

Fermuarlar düzgün hareket etmeli ve tüm donanımlar ağır olmalı ve aynı renkte olmalıdır. Çoğu üst düzey tasarımcı mat donanım kullanırken, sahte ürünler parlak altın kaplamalı daha düşük kaliteli donanım kullanır. Karşılaştırdıktan sonra otantik modelde hangi metal cilanın kullanıldığını bulmak en iyisidir.

  Buton

Düğmelerin sıkıca takıldığından emin olun ve gerekirse tasarımcı logosuna sahip olun. Sahte kıyafetler, orijinal ürünlere verilen detaydan yoksundur.

  Logo

Logolar mükemmel olmalı – hafif aralıklı her şey anında alarm çanlarını yükseltmelidir. Çoğu tasarımcı çanta metal bir logoya sahip olacak, bu yüzden plastikten yapılmış herhangi bir şeye karşı dikkatli olun. Logolar üzerinde dikilmiş olanların karşı taraflarındaki dikiş sayısı olmalıdır.

  Kumaş

Tasarımcı etiketleri genellikle öğenin hem dış hem de astarında parmak kalitesini kullanır.

  Yazım

Etiketler, etiketler ve özgünlük kartlarında yazım ve dilin doğru olduğundan emin olun. “% 100 gerçek” gibi yorumlar genellikle tam tersi anlamına gelir ve alarm zillerini yükseltmelidir.

  Paketleme

Desinger mallar söz konusu olduğunda detaylara dikkat asıl ürünün ötesine geçer. Markalı toz torbaları, kağıt mendil, kağıt, kutular ve alışveriş torbaları genellikle kullanılır ve genellikle yüksek kalitededir.