VÜCUT TİPİNİZE UYGUN ELBİSE MODELLERİ

Vücut Tipinize Göre Mükemmel Elbiseler Nasıl Seçilir…

Kadınlarda en yaygın vücut tipleri üçgen, armut, yuvarlak, kum saati, dikdörtgen ve elma olarak gruplanmıştır. Hangi vücut tipinde olursanız olun, tercihinizi vücut tipinize uygun elbise modellerinden yana yaptığınızda, daha şık, havalı ve orantılı bir görünüm yakalarsınız. Sizin için ipuçlarını aşağıda topladık. Vivi Modo!Yaşasın moda!


Üçgen veya Armut

Üst bedende incecik ve  alt da bir iki beden daha  genişseniz, hiç dert etmeyin. Sizin için,  belinizi ortaya çıkaran, üste oturan ve aşağıya doğru genişleyen bir elbise harikalar yaratır.İncecik belinizi ortaya çıkarırken, alt bedeninizi çok güzel kamufle ederek, daha orantılı görünmenizi sağlar.


Ters Üçgen

Alt bedeniniz üstünüzden bir yada bir kaç beden küçükse,  yukarıda bahsettiğimiz vücut tipinin tam tersi olduğunuzu söylemeye gerek yok. Neden alt ve üst beden farkınızı gizleyen bol elbise modellerini tercih etmiyorsunuz? Büyük desenli ve koyu renkli modeller size çok yakışır.


Yuvarlak

 Bu tip bir vücut yapınız varsa, çan kollu, bol elbiseler tam size göre. Elbise tasarımları ve renklere gelince, kıvrımlarınızı ortaya çıkarmak ve görünüşünüze stil katmak için, küçük baskılar ve açık renkler kullanmanız çok yerinde olur.


Kum saati

Hangi elbiseyi seçerseniz seçin,  bir kemerle kombinlediğinizde hepsi size yakışır.İnce belinizi ortaya çıkardıktan sonra, istediğiniz elbiseyi giyebilirsiniz.


Düz veya Dikdörtgen

Düz veya dikdörtgen figürlerin omuzları ve kalçaları neredeyse aynı boyuttadır. Görünür şekilde bir bel kıvrımınızın olmaması hiç sorun değil. Böyle bir vücut şekliniz varsa, sizi saran ve tercihen orta kısmı daha sıkı oturan uzun elbiseler, kadınsı hatlarınızı ortaya çıkarır, harika görünmenizi sağlar.


Elma

Vücudunuzun orta kısmı ( yani bel ve karın bölgeniz ) daha kalın, bacaklar ve omuz nispeten inceyse, siz elmasınız.Elbise seçiminizi yaparken omuzlara oturan aşağı doğru genişleyen uzun ve desenli  modelleri tercih edebilirsiniz.